nadpis.jpg

Fotky TURBA na Rajčeti

 

NOVÉ STRÁNKY TURBO CHOTĚBOŘ JSOU ZDE:

turbo-chotebor4.webnode.cz

 

Novoroční běh 2018

Novoroční běh 28.1.2018.

propozice

Veškeré další informace najdete na nových stránkách

TURBO CHOTĚBOŘ turbo-chotebor4.webnode.cz

 

Běh chotěbořským zámeckým parkem táhne

01.10.2017, Chotěboř: Počasí přálo a tak se na start závěrečného běhu Chotěbořského běžeckého poháru 2017 v zámeckém parku postavilo celkem 151 běžců. V upravené trati dosáhl nejlepšího času Leoš Pelouch a Alena Voborníková (oba z SK Chotěboř).  Závod byl též součástí běžeckého poháru Krajského atletického svazu Vysočina a tak na startu nechybělo početné pole žákovských běžců.

výsledky

 

Tradiční křišťálový kilometr podruhé na polytanu

07.09.2017, Chotěboř: Podruhé proběhl tradiční chotěbořský atletický mítink na novém chotěbořském polytanu. Nejrychlejším běžcem se stal hradecký Mottl, který se časem dostal pod 2:40 sekund. V cíli si pochvaloval dráhu, ale posteskl, že běžel prakticky sám. V ženách pak kralovala Šaclová z Nového Města.

výsledky

 

Chotěbořská míle

15.06.2017, Chotěboř: Součástí Chotěbořského běžeckého poháru se dnešním dnem stal zcela nový závod – Chotěbořská míle. Závod proběhl na nové umělé dráze, za krásného, téměř letního počasí. Rekordní čas ustanovil Lukáš Mottl z Hradce Králové, v ženách zvítězila Alena Voborníková z SK Chotěboř. Všem zúčastněným touto cestou děkujeme za respektování atletických pravidel.

výsledky

 

5. ročník Běhu o pohár starosty Bezděkova se nesl v duchu charity. Na konto „Dobrého anděla přistálo 2 000 Kč

27.05.2017, Bezděkov: Přinášíme na tomto místě komentář Pavla Řádka, hlavního partnera běhu a jednatele společnostiNORTHERN DESIGN s.r.o., který přispěl na konto Dobrého anděla 50 Kč za každého běžce hlavního běhu, který uběhl trať do 60 minut.

„Vážení,rád bych poděkoval za spolupráci při organizaci běžeckého závodu. Zasílám pouze malý přehled:V hlavním závodu se na start okruhu v délce 7,3 km postavilo 40 běžců, z nichž 39 doběhlo pod 60 minut. Jediným běžcem, který trať pod 60 minut nezdolal, byl pan Vincent Mojžíš z oddílu JISKRA Havlíčkův Brod. Nicméně,jakožto letošnímu osmdesátníkovi, mu patří velký obdiv a i za něj slíbený příspěvek s potěšením zaplatíme. Jen pro úplnost uvádím, že v dětských kategoriích startovalo celkem 56 dětí. Letos byla celkově menší účast než v minulých ročnících. Hlavním důvodem byla řada jiných sportovních akcí v okolí. Chyběly především závodnice v ženských kategoriích!!!“

výsledky

 

Trojka na dráze

11.05.2017, Chotěboř:  Dalším závodem Chotěbořského běžeckého poháru byl mítink na nové umělé chotěbořské dráze. Hlavní běh na 3 000 m vyhrál Lukáš Mottl z Hradce Králové, v ženách zvítězila Andrea Frolíková z Polné. Potěšila účast běžců ze Žďáru nad Sázavou, Polné, tradiční početné zastoupení měl oddíl z Havlíčkova Brodu a tým Železnohorák.

výsledky

 

38. Běh Chotěbořskem

02.04.2017 Běh Chotěbořskem - Skoro letní počasí přilákalo na start tradičního běžeckého závodu na 10 mil 34 běžců. Jako vždy zvítězil domácí Leoš Pelouch, z žen pak byla nejrychlejší jeho týmová kolegyně Alena Voborníková z SK Chotěboř.

výsledky

 

Termínovka 2017

Termínová listina závodů Chotěbořského běžeckého poháru 2017 je zde.

 

Chotěbořský Novoroční běh

07.01.2017, Chotěboř: První závod Chotěbořského běžeckého poháru 2017 vyhrál domácí Leoš Pelouch a jeho oddílová kolegyně Markéta Gajdorusová. Po této akci byl slavnostně ukončen Pohár za rok 2016 se vzpomínkou na náhle zesnulého běžce Jirku Vodičku z Malče.

výsledky

 

Otevření nové chotěbořské atletické dráhy: pásku přestřihla také Jarmila Kratochvílová

16.10.2016, Chotěboř: Říjnová šestnáctá neděle se stala významným sportovním zážitkem pro obyvatele Chotěboře. To se totiž slavnostně otevíral nový umělý povrch na chotěbořském atletickém oválu. Kromě starosty města Tomáše Škaryda, místostarosty Zdeňka Janovského a zástupce běžců Jiřího Novotného přestřihla pásku i legendární běžkyně Jarmila Kratochvílová. Došlo i na odhalení pamětní desky a tak nebránilo tomu, aby mohl být odstartován tzv. Křišťálový kilometr, který se stal prvním běžeckým závodem na moderní umělé dráze v Chotěboři. Celkem se prezentovalo 161 běžců. Nejrychlejším mužem se stal Lukáš Mottl ze Sokola Hradec Králové, nejlepší ženou pak Michaela Sedláková z AK Olympu Brno.

výsledky

 

Okolo zámku

OKOLO CHOTĚBOŘSKÉHO ZÁMKU - 2.10.2016

výsledky

 

Běh O pohár starosty Bezděkova

4.6.2016, Bezděkov. 4. ročník běhu O pohár starosty Bezděkova

výsledky

 

Nížkovský běh u koupaliště 2016

23.04.2016, Nížkov: 7 atletů z Turba se proběhlo okolo nížkovského koupaliště. Dámy na bedně!

výsledky

 

37. Běh Chotěbořskem v chladu, ale podařeně

09.04.2016, Chotěboř: Více než stovka atletů si to rozdala s počasím a chotěbořskými okruhy. Jak jinak – zvítězil Leoš Pelouch z SK Chotěboř. Nejrychlejší ženou pak byla chotěbořská Markéta Gajdorusová. Pochvalu zaslouží všechny děti. Pořadatelé z Chotěboře si pochvalovali řadu nových tváří, které si našly cestu do Chotěboře.

Ředitel běhu: Jiří Novotný.

Náměstek běhu a časomíra: Zdeněk Firych a Markéta Firychová.

Sponzoři běhu: Ch-Mont s.r.o.,  Pivovar Rychtář Hlinsko, Kavárna Jana Fialová Chotěboř.

Závod se konal při zatažené obloze, drobného deště, mírného větru a při teplotě 5°C. Celkem běželo 106 lidí (z toho 69 žactva a 37 dospělých. Poděkování patří strážníkům Městské policie Chotěboř za usměrňování silničního provozu.

 

výsledky  fotky I.

  fotky II.

 

CHOTĚBOŘSKÝ NOVOROČNÍ BĚH OTEVŘEL MÍSTNÍ BĚŽECKÝ POHÁR 2016

09.01.2016, Chotěboř: Domácí Leoš Pelouch a Alena Voborníková se stali vítězi prvního závodu Chotěbořského běžeckého poháru 2016. Tentokráte byl početnější hlavní běh na 4, 6 km. Akce pak byla slavnostně ukončena v prostorách DDM – SVČ Junior, kde byli dekorováni všichni nejlepší z loňského roku z rukou starosty města Tomáše Škaryda a místostarosty města Zdeňka Janovského. Organizátorům z TURBA Chotěboř se tak podařilo důstojně zakončit loňskou sezónu běhů mimo dráhu.

Ředitel běhu: Jiří Novotný.

Náměstek běhu: Markéta Firychová a Zdeněk Firych.

Realizační tým: Dagmar Novotná, Lubor Musil.

Sponzoři běhu: Ch-Mont s.r.o., Pivovar Chotěboř, Pivovar Hlinsko, Kavárna Jana Fialová Chotěboř, Vinotéka Pavel Čuda, Pavlína Kučerová, Ludmila Novotná, Marie Schwarzová.

Závod proběhl za skoro zataženého počasí, téměř bez větru a při teplotě 1°C. Trať byla ojediněle lehce namrzlá, všichni doběhli v pořádku. Celkem běželo 128 lidí (z toho 52 žactva, 4 dorostu a 72 dospělých).

Poděkování patří strážníkům Městské policie Chotěboř za usměrňování provozu.

výsledky    fotky

                                                     starší články 

uvod_files/_001.gif